Your browser does not support JavaScript! Queenstown
ďalšie krajiny
0907 360 767
konzultácia ZDARMA
$slides

Queenstown

Queenstown sa nachádza na Južnom ostrove Nového Zélandu. Toto mesto je centrom cestovného ruchu na Novom Zélande, nakoľko sa nachádza v prostredí, ktoré je plne využiteľné ako v lete tak aj v zime. Aj preto mnoho študentov prichádza do Queenstownu nielen za zábavou a športovým vyžitím, ale aj kvôli pracovným príležitostiam.

Pár faktov a zaujímavostí:

  • Queenstown je mesto s priemernou populáciou 46 000 obyvateľov a návštevníkov, avšak v letnej sezóne toto číslo stúpne až na 90 000.
  • prírodná krása Queenstownu sa mení s ročnými obdobiami – v lete vyniká nádherné jazero Wakatipu a v zime sú to zas zasnežené kopce v okolí mesta
  • mesto sa pýši titulom Hlavné mesto dobrodružstva vo svete, nakoľko tu môžete zažiť a výskušať toľko adrenalínových športov ako nikde inde – bungee jumping, paragliding, vodný rafting, vodné lyže, jet boat, skákanie padákom a mnoho ďalších. Rovnako si na svoje prídu aj lyžiari a snowboardisti:)
  • mesto ponúka nádhernú scenériu, takže pre menej odvážnych je takisto ideálne na prechádzky, výhliadkové lety či plavby.
  • V okolí mesta sa natáčili aj legendárne filmy ako je Pán prsteňov, Hobit, či X-men Origins: Wolverine

Language School New Zealand -Queenstown

Southern Lakes English College