Your browser does not support JavaScript! Zaži s nami Nový Zéland
ďalšie krajiny
0907 360 767
konzultácia ZDARMA
$slides

Zaži s nami Nový Zéland

Posielame pozdrav z Noveho Zelandu!

Dnes už sú to už presne 2 týždne od našeho príchodu do krajiny prekypujúcou zelenou farbou a ovcami, ktoré je už možné vidieť už z lietadla! Najviac sme sa obávali tažkých začiatkov ašak nebolo čoho!.Na internete sme si našli host rodinu, u ktorej sme pracovali 4 hodiny denne výmenou za ubytovanie a 3 jedlá denne. Rodina nás vyzdvihla z letiska a brala ako členov rodiny. Pravá kiwácka rodina :) . Poradili nam, pomohli nam kde sa len dalo a hlavne to ušetrí peniaze kým si vybavíme IRD a bankový účet. Bankový účet nam otvorili na počkanie a na základe toho sme si mohli požiadať o IRD. A teraz už len nájsť prácu!

Prileteli sme do Auckladu, čo bola asi najväčšia chyba. Je to pekné mesto, ale je tu strašne veľa pracovných ponúk, čo je super! Ale zase je tu strašne veľa mladých ľudí. lepšia voľba su menšie  mestá alebo kúpiť auto s posteľou a hurá na sady! Momentálne sme v procese hľadania nášho pojazdného domu.

Počas bývania v rodine sme mali čas objaviť a vidieť kúsok okolia. Bývali sme v Onehunge čo je stále časť Auckladu ale ďaleko od ruchu mesta. Prvý výlet bol takzvanä "cost to cost walkway" trvalo to asi 5 hodín a cesta nas doviedla od tasmanoveho mora k South-pacifickemu oceánu cez rôzne parky, vulkána na ktoré si môžete vyšlapať a ten pohľad teda stál za to!

 

Druhý výlet bol do oblasti Coromandel , konkrétne Cathedral Cove. Požičiali sme si auto, a na facebooku našli ďalších záujemcov na zdieľanie zážitkov, zábavy a dozvedeli sme sa niečo z kultúry Chile.

Ale tie pláže! Niečo neskutočne krásne čo len tak ľahko v Európe neuvidíte. Mali sme čas len do odchodu poslednej lode a vôbec sa nám nechcelo odísť. Novozélandské slnko by nam asi ani dlhšie ostať nedovolilo.

Chcela by som sa poďakovať za pomoc WSI. Vždy mi ochotne odpovedali a poradili na každé moje otázky pred udelením víz s aplikáciou a taktiež po získaní víz. Ďakujem!

Zuzana a Michal :)