Your browser does not support JavaScript! Pred odchodom na Nový Zéland
ďalšie krajiny
0907 360 767
konzultácia ZDARMA
$slides

Pred odchodom na Nový Zéland

Ak čítaš tieto riadky, tak je viac menej isté, že si sa úspešne „preklikal“ a čaká ťa cesta na vysnívaný Nový Zéland :) Poskytneme Ti preto pár rád, ktoré sa Ti na tvojej ceste môžu zísť.

Víza Working Holiday na Nový Zéland si aktivuješ až po prechode hraníc. Pri vstupe do krajiny Ťa môžu vyzvať na vydokladovanie nasledovných dokumentov:

Víza

Potvrdenie o Tvojom pracovnom povolení nájdeš vo svojom účte v sekcii „My applications“. Aj keď na imigračnom už Tvoje údaje o vízach majú, odporúčame si toto potvrdenie vytlačiť a vedieť sa ním pri kontrole preukázať.

V systéme to vyzerá takto:

Sú to tzv. Elektronické víza - E-Visa, ktoré ti prídu aj na Tvoj email, ktorý si v žiadosti zadal(a). Predstavujú neaktivované víza, ktorými sa pri vstupe do krajiny preukážeš, spolu s ostatnou dokumentáciou a dostaneš do pasu pečiatku. Od tej chvíle ich máš oficiálne aktivované.

Platný cestovný pas

Musí mať dobu platnosti dlhšiu ako platnosť samotných víz. Doporučujeme urobiť si kópiu dvojstránky s Tvojimi údajmi, pre prípad straty pasu.

Finančné krytie 4200 NZD na celý pobyt

Stačí ich preukázať aj výpisom z Internet Bankingu a nezabudni si vziať platobnú kartu :)

Spiatočná letenka

Ak nemáš obojsmernú letenku ešte zakúpenú, musíš vedieť preukázať finančné prostriedky cca 1500NZD na spiatočný let.

Zdravotné poistenie

Doklad o zdravonom poistení, ktorý pokrýva celú dĺžku pobytu v krajine. V prípade, že poistenie bude kratšie ako vízum, úradník môže skrátiť trvanie víz podľa doby poistenia.

Pri vstupe do krajiny je dôležitá aj znalosť angličtiny, pretože sa potrebuješ dorozumieť už priamo na hraniciach. Ak máš záujem zdokonaliť svoje „skills“ alebo aj získať medzinárodne uznávaný certifikát už počas Tvojho pobytu, stačí sa na nás obrátiť. Vďaka skúsenostiam a prehlade o ponukách Ti vieme ušetriť čas Tvojim hľadaním. Vďaka špeciálnym cenám vyjednaných pre náš trh s nami častokrát aj ušetríš.

Po dôkladnom prieskume trhu a skúsenostiach z minulosti doporučujeme poistiť sa cez poistovňu Allianz. Ponúkame zľavu pri kúpe online + veľmi slušné poistné krytie + zakúpením cez naše stránky podporíš i nás. Vyplň jednoduchý formulár, zaplať prevodom a všetko potrebné ti príde emailom.

Viac informácií nájdeš v sekcii: Cestovné poistenie.

Predlžovanie pobytu na NZ

Ak sa Ti na NZ zapáči, dporučujeme zvažovať možnosti predĺženia pobytu v dostatočnom predstihu. Je viacero ciest, pričom častokrát sú to behy na dlhé trate. Neváhaj nás kontaktovať, radi opäť pomôžeme, ak to bude v našich silách.