Your browser does not support JavaScript! Working holiday Nový Zéland
ďalšie krajiny
0907 360 767
konzultácia ZDARMA
$slides

Working holiday Nový Zéland

Znovuotvorenie kvóty v roku 2023

Kvóta working holiday na Nový Zéland sa pre SR otvorí 4.5.2023 o 10:00 hod NZST, t.j. 4.5.2023 o 0:00 hod SEČ.

Kvóta Working Holiday sa bežne minie pár minút.
Zaraď sa medzi úspešných i ty a priprav sa s nami na novú kvótu!
Náš detailný manuál k žiadosti o working holiday na Nový Zéland

Program je určený pre mladých ľudí / bezdetných / vo veku od 18-35 rokov. Dôvod cesty by mal byť predovšetkým poznávanie a keďže v rámci tohto programu dostaneš aj neobmedzené pracovné povolenie, máš príležitosť si tam pokryť svoje náklady a niečo si aj privyrobiť.

Samotné pracovné povolenie je súčasťou víz a je potrebné ho ukázať imigračnému úradníkovi pri vstupe na NZ. Je platné na 1 rok od vstupu do krajiny s podmienkou neobmedzenej práce, cestovania a maximálnej dĺžky štúdia 6 mesiacov.

Podmienky pre working holiday

 • vek od 18- 35 v deň podávania žiadosti
 • musí byť občanom SR a mať pas SR, ktorý je platný aspoň 3 mesiace po plánovanom odchode z Nového Zélandu
 • programu sa môže žiadateľ zúčastniť len raz
 • do žiadosti nespadajú deti
 • ak ti boli udelené víza dostaneš podmienku vycestovať na NZ najneskôr do 12 mesiacov od udelenia víz
 • musíš byť pripravený zabezpečiť si zdravotné poistenie liečebných nákladov počas celého pobytu

Dokumenty: 

 • platný cestovný pas po celú dobu pobytu + 3 mesiace naviac
 • splnenie základných podmienok
 • podaná online aplikácia alebo vyplnený formulár v anglickom jazyku / v prípade, že sa to budeš chcieť vybaviť poštou /
 • finančné krytie minimálne 4200 NZD na pokrytie počiatočných nákladov - originál aktuálny výpis z účtu svoj alebo od rodičov. Ak ti rodičia dávajú fin. krytie je potrebné preukázať prehlásenie , že sú ti tieto peniaze k dispozícii spolu s dokladom, čo robia tvoji rodičia / doklad o zamestaní... /
 • doklad o zaplatení poplatku za podanie žiadosti – aktuálne je poplatok 280 NZD
 • aktuálna fotka / pasový rozmer 3.5 *4.5 cm
 • preukázať rezerváciu spiatočnej letenky, prípadne dostatok finančných prostriedkov na zakúpenie tejto letenky
 • RTG snímka hrudníka – len v prípade ak si bol dlhšie ako 3 mesiace počas posledných 5 rokov v rizikovej krajine / bližšie informácie nájdete tu /

Žiadosť o working holiday

Samotná žiadosť nie je veľmi zložitá, problémom je len nízka kvóta a nepomerný počet záujemcov o tento program. V roku 2019 sa kvóta minula podľa našich očakávaní za niečo málo cez 3 minúty a mnoho záujemcov sa do programu nedostalo. Aplikanti, ktorí sa pripravovali s našou pomocou napriek silnej konkurencii zaplnili viac ako polovicu kvóty. A nemuseli za to zaplatiť ani cent!

Základom úspechu je teda rýchlosť podania žiadosti. Aby sme zlepšili tvoje šance na úspech, v našej facebookovej skupine sme bezplatne zverejnili podrobný popis žiadosti spolu s linkou na ešte stále fungujúci formulár, ktorý sa pri otvorení kvóty musí vyplniť.

K online žiadosti potrebuješ platobnú kartu, s ktorou sa dá platiť cez internet. Dobre si over, či sa práve s tvojou cez internet platiť dá. Nemusíš použiť iba svoju kartu, ale aj kartu tretej osoby.

Samotná ambasáda udeľuje víza zväčša celkom rýchlo, oficiálne uvedený processing time je do 30 dní. 

Úprimne ťa vystríhame pred agentúrami, ktoré "ti víza vybavia", "majú vlastné kvóty" atď atď. Ani jedna ti nevie garantovať úspech v žiadosti. Musia ich podávať ako ktokoľvek iný. Čo možno v reále urobia je, že z tvojho poplatku niekedy i v stovkách EUR zaplatia nejakým študentom zopár EUR, aby formulár vyplnili za teba. Aj v takom prípade ti len zostáva dúfať, že tvoju žiadosť budú podávať medzi prvými a nie medzi poslednými. Jedinou cestou, ako reálne zvýšiť svoje šance na úspech je naučiť sa formulár vyplniť čo možno najrýchlejšie a spoľahnúť sa sám na seba.

Časté otázky klientov k WH vízam

Podpor nás

I keď si s nami víza vybavíš zadarmo, samozrejme aj naša agentúra potrebuje z niečoho žiť. Žijeme z provízií od partnerských agentúr za sprostredkovanie práce, štúdia či cestovného poistenia, leteniek ... . Tieto provízie sú fixnou súčasťou cien, takže vybavovaním cez nás nezaplatíš ani cent navyše, ako vybavovaním na vlastnú päsť. Naopak, tým, že sme venovali nemálo času prieskumu trhu, našou pomocou ešte ušetríš často nemalé prostriedky.

Budeme teda radi, ak nás na oplátku podporíš a potrebné si zakúpiš práve u nás.

Napr. cestovné poistenie, ktoré je pri programe povinné, si našou pomocou zariadiš v poisťovni Allianz s našou 5% zľavou. Stačí si poistenie objednať priamo cez linku: Poistenie s 5% zľavou

Ak by si však mal(a) záujem o poistenie cez inú poisťovňu, neváhaj nás kontaktovať.

Working_holiday_NZ_manual_2023.pdf

 

Chceš vedieť viac?

Napíš nám cez kontaktný formulár, alebo nám zavolaj na najbližšiu pobočku. Kontaktný formulár nájdeš po kliknutí SEM.