Your browser does not support JavaScript! Pred odchodom na Nový Zéland
ďalšie krajiny
0907 360 767
konzultácia ZDARMA
$slides

Pred odchodom na Nový Zéland

Ak čítaš tieto riadky, tak je viac menej isté, že si sa úspešne „preklikal(a)“ a čaká ťa cesta na vysnívaný Nový Zéland :) Poskytneme ti preto pár rád, ktoré sa ti na tvojej ceste môžu zísť. 

  • PDF manuál 

Nájdeš tam užitočné informácie, čo je potrebné si vybaviť doma, čo po priíchode na NZ, akú banku si vybrať, ako funguje cestovanie, ako a kde hľadať prácu a mnoho iného...

Stiahni si náš manuál.

  • Čo potrebuješ...

Víza Working Holiday na Nový Zéland si aktivuješ až po prechode hraníc. Pri vstupe do krajiny ťa môžu vyzvať na vydokladovanie nasledovných dokumentov:    

  • potvrdenie o udelených vízach - Sú to tzv. Elektronické víza - E-Visa, ktoré ti prídu aj na tvoj email, ktorý si v žiadosti zadal(a). Predstavujú neaktivované víza, ktorými sa pri vstupe do krajiny preukážeš, spolu s ostatnou dokumentáciou a dostaneš do pasu aj pečiatku. Od tej chvíle ich máš oficiálne aktivované.
  • cestovný pas - doporučujeme si urobiť aj kópiu (foto, sken) stránky s údajmi
  • finančné krytie na pobyt - min. 4.200NZ na celý pobyt - stačí ich preukázať aj výpisom z Internet Bankingu, či banky a nezabudni si vziať platobnú kartu :)
  • spiatočná letenka - ak nemáš obojsmernú letenku ešte zakúpenú, musíš vedieť preukázať finančné prostriedky,  cca 1500NZD na spiatočný let. Teda spiatočnú letenku nie je potrebné mať zakúpenú.
  • cestovné poistenie na celú dĺžku pobytu v krajine. V prípade, že poistenie bude kratšie ako vízum, úradník môže skrátiť trvanie víz podľa doby poistenia.

  • Kurz angličtiny

Pri vstupe do krajiny je dôležitá aj znalosť angličtiny, pretože sa potrebuješ dorozumieť už priamo na hraniciach. Ak máš záujem zdokonaliť svoje „skills“ alebo aj získať medzinárodne uznávaný certifikát už počas tvojho pobytu, stačí sa na nás obrátiť. Vďaka skúsenostiam a prehlade o ponukách ti vieme ušetriť čas Tvojim hľadaním a vďaka špeciálnym cenám vyjednaných pre náš trh s nami aj ušetríš.

Akciové ceny angličtiny.

  • Cestovné poistenie

Platné cestovné poistenie na celú dĺžku pobytu je podmienkou pri vstupe do Kanady. Prieskumu poistení sme venovali nemálo času a vybrali sme pre teba výhodné ponuky. Dlhodobým hitom working holiday poistením bola AXA, avšak i vzhľadom na pandémiu COVID-19 dvihli svoje ceny. Preto odporúčame poistenie cez Allianz či medzinárodné TrueTraveller alebo SafetyWing.

Zakúp si poistenie cez nás a tým podpor aj tieto stránky. Ďakujeme vopred :)

Viac informácií nájdeš v sekcii: Cestovné poistenie.

  • WISE - zahraničné prevody peňazí

Pôvodne TransferWISE. Prevod peňazí do zahraničia nemusí byť tak predražený. Využi spoločnosť WISE = ušetri na poplatkoch a zároveň podpor fungovanie týchto stránok.

Náš partnerský link na prevod.

 

Predlžovanie pobytu na NZ

Ak sa ti na NZ zapáči, dporučujeme zvažovať možnosti predĺženia pobytu v dostatočnom predstihu. Je viacero ciest, pričom častokrát sú to behy na dlhé trate. Neváhaj nás kontaktovať, radi opäť pomôžeme, ak to bude v našich silách.